Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo dysponuje miejscem do prowadzenia edukacji przyrodniczo – leśnej na terenie Ogrodu Dendrologicznego Miłosna.

 

W centrum Ogrodu znajdują się zadaszone wiaty, gdzie odbywają się lekcje na łonie natury. Podczas spaceru można zapoznać się z florą świata. Przestrzeń Ogrodu została podzielona na poszczególne kwatery, w których zostały posadzone krajowe i egzotyczne gatunki drzew i krzewów.

Edukacja przyrodnicza prowadzona jest w sposób bierny poprzez udostępnienie kolekcji zwiedzającym oraz w sposób czynny poprzez organizację zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych.

Przyrodę można poczuć również dotykiem na ścieżce sensorycznej, a swoją sprawność sprawdzić w „żywym” labiryncie. Nowością w naszym Ogrodzie jest Lapidarium w formie zegara słonecznego prezentującego za pomocą głazów narzutowych przemiany zachodzące na ziemi.

Ogród udostępniony jest dla zwiedzających. Zorganizowane grupy proszone są o kontakt                z Nadleśnictwem w celu rezerwacji terminu pobytu. Przy czym w Ogrodzie organizowane mogą być tylko spotkania o charakterze edukacyjnym i społecznym, Nadleśnictwo nie udostępnia Ogrodu na imprezy o charakterze „towarzyskim i integracyjnym”.

Zajęcia edukacyjne i udostępnienie Ogrodu w godzinach pracy Nadleśnictwa są nieodpłatne.

 

Kontakt;

monika.wudarczyk@gdansk.lasy.gov.pl  lub kwidzyn@gdansk.lasy.gov.pl

nr tel. 55 261 69 66 lub 55 279 39 29

 

Wszelkie informacje na temat ogrodu można przeczytać na stronie internetowej: https://www.milosnaogrod.pl/index.php/index   

Regulamin korzystania z Ogrodu Dendrologicznego ,, Miłosna" Nadleśnictwa Kwidzyn: https://www.milosnaogrod.pl/index.php/content/read/regulamin

Zapraszamy na naszego facebooka : https://www.facebook.com/ogrodmilosna/photos?locale=pl_PL