Aktualności Aktualności

Akcja „Spływaj Białaczko”

Zbieramy pieniądze na szczytny cel, zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Hematologii Dziecięcej Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pomysłodawcami akcji są leśnicy z Kartuz – zbierają pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Hematologii Dziecięcej Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wojciech Kiełpikowski - szef Straży Leśnej w Kartuzach, przezwyciężył śmiertelną chorobę i teraz prowadząc aktywny tryb życia stara się pomagać innym. Wraz z Wojciechem Kobielą i Jarosławem Pawlikowskim zamierzają kajakiem pokonać dystans prawie 500 km w 10 dni z Warszawy do Gdańska. Start z Warszawy 1 maja, zakończenie w gdańskiej przystani kajakowej Żabi Kruk 10 maja.  Ich cel to zebranie pieniędzy na przynajmniej jedną pompę infuzyjną, której koszt to 5 tysięcy złotych. Będzie służyła małym pacjentom chorym na białaczkę.

 

8 maja wpłyną na teren Nadleśnictwa Kwidzyn - w godzinach wieczornych dotrą do Mariny w Białej Górze. Tam kajakarzom przekażemy puszkę z pieniędzmi które udało nam się uzbierać wśród pracowników  Nadleśnictwa.

 

Pomóc można również bezpośrednio przez wpłatę na konto „Fundacji z pompą" – poniżej link do strony ze wszystkimi informacjami  https://www.siepomaga.pl/r/splywajbialaczko