Aktualności Aktualności

Barcie - sposób na ochronę pszczół

Nadleśnictwo Kwidzyn i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa prowadzą program wdrażania barci w lasach.

Nadleśnictwo Kwidzyn wraz ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa organizuje w dniu 09.12.2020r. wydarzenie online dotyczące zagadnienia bartnictwa na terenach leśnych. Swoją wiedzą podzieli się z nami dr hab. Andrzej Oleksa pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz leśniczy leśnictwa Trzciano w Nadleśnictwie Kwidzyn Pan Bartosz Pudło.

Nadleśnictwo Kwidzyn i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa konsekwentnie prowadzą program wdrażania barci w lasach. Większość barci i kłód bartnych zostały zasiedlone przez pszczoły, co uznajemy za duży sukces i chcielibyśmy podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Bartnictwo w lasach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a grono zwolenników zwiększa się, w związku z czym liczymy na zainteresowanie braci leśnej.

Program:

godz. 11.00- 11. 10 - Wprowadzenie Ewa Romanow-Pękal, Robert Pipczyński,

                                 Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

godz. 11.10- 12.00 - Dr hab. Andrzej Oleksa, wykład wprowadzający

                                 "Bartnictwo - znaczenie ekologiczne oraz rekomendacje dla barci leśnych".

godz. 12.00 - 12.20 - Leśniczy Leśnictwa Trzciano, bartnik Bartosz Pudło

                                  "Opis doświadczeń Nadleśnictwa Kwidzyn".

godz. 12.20 - 13.00 - Dyskusja, odpowiedzi na zadane pytania.

Szczegóły dotyczące udziału w tym wydarzeniu znajdują się w załączonym zaproszeniu

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!

Materiały do pobrania