Aktualności Aktualności

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny

Punkt sprzedaży bezpośredniej zlokalizowany jest przy leśniczówce Leśnictwa Łowieckiego Wydry (adres: Wydry 2, 82-400 Sztum).

Sprzedaż bezpośrednia obejmuje wypatroszone, nieoskórowane tusze zwierząt łownych, pozyskanych w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Kwidzyn.

Tusze zwierzyny można nabyć bezpośrednio w punkcie sprzedaży po wcześniejszym złożeniu zamówienia.

Zamówienie złożyć można telefonicznie pod numerem telefonu: 694 493 566

 

 

Ceny tusz w sprzedaży bezpośredniej (netto):

DZIK - 9,10 zł netto/kg

SARNA - 28,60 zł netto/kg

JELEŃ - 11,70 zł netto/kg

 

 

 

 

OFERTA ŁOWIECKA

 

       Gospodarka łowiecka w Nadleśnictwie Kwidzyn prowadzona jest na terenie 25 obwodów łowieckich. Na ich obszarze żyje wiele gatunków zwierząt, którymi gospodaruje się w racjonalny sposób między innymi poprzez tworzenie dogodnych warunków bytowania, dokarmianie czy regulację liczebności. Dwadzieścia cztery obwody dzierżawione są przez 12 kół łowieckich. Jeden obwód nr 214 o powierzchni 12 779 ha (w tym 7 980  ha leśnych) zagospodarowany jest przez Nadleśnictwo i tworzy kompleks zwany Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny Wydry.

 

     Lasy Nadleśnictwa zamieszkują jelenie, daniele, sarny i dziki, a także łosie  oraz wilki. Zwierzyna drobna reprezentowana jest między innymi przez zające, bażanty, kuropatwy, lisy, borsuki i kuny. Liczne zbiorniki wodne to prawdziwy daj dla ptactwa wodnego.

 

OHZ Wydry prowadzi sprzedaż polowań dla myśliwych krajowych i zagranicznych

 

    Oferujemy organizację polowań indywidualnych i zbiorowych zgodnie z tradycją i duchem myśliwskim wraz z oprawą. Posiadamy do odstrzału zwierzynę grubą: jelenie, sarny, dziki oraz drapieżniki. Zapewniamy nocleg i znakomite wyżywienie w kwaterze myśliwskiej Wydry, dla myśliwych indywidualnych i grup do 14 osób. Istnieje również możliwość organizacji polowania wigilijnego, noworocznego, czy hubertowskiego. Wszelkie informacje pod nr telefonu 55-261-69-66 oraz 694-493-566.

 

Sprzedaż polowań w OHZ Kwidzyn

https://www.ohzkwidzyn.pl/index.php/content/read/lowiska.html

 

    Na terenie OHZ położona jest również leśniczówka łowiecka „Wydry", mająca charakter kwatery łowieckiej. Leśniczówka dysponuje 14 miejscami noclegowymi przystosowanymi do pobytu myśliwych zagranicznych i krajowych wykonujących polowania na terenie ośrodka. W leśniczówce znajduje się 5 pokoi; jeden 4-osobowy, dwa 3-osobowe i dwa 2-osobowe. W każdym pokoju znajduję się łazienka. Do dyspozycji gości jest również klimatyzowana sala kominkowa z TV, gdzie można schronić się przed upałem lub ogrzać się przy ogniu.