Aktualności Aktualności

LEŚNICZÓWKA WYDRY

Nasza leśniczówka leży nad jeziorem, w sercu lasów ciągnących się od Malborka po Kwidzyn. Malownicze miejsce sprzyja spacerom, a otoczenie lasu czyni z niej idealne miejsce wypoczynku i ucieczki od zgiełku. Pozwala na aktywne spędzanie czasu jak i spokojne kontemplowanie przyrody. Amatorzy jazdy konnej mają możliwość realizowania swej pasji w okolicznych stadninach, gdzie istnieje również możliwość przejażdżki bryczką. Przez nasze tereny biegną rewelacyjne trasy do uprawiania Nordic Walking oraz ścieżki rowerowe. Wieczorami goście mogą posiedzieć przy ognisku.

Bliskie sąsiedztwo Sztumu, dobre połączenie z drogą krajową i autostradą czyni z naszej leśniczówki doskonałą bazę wypadową do dalszych penetracji Żuław, Kaszub czy Pomorza. Okoliczne zabytki, zarówno zamki gotyckie: w Sztumie (3 km), Malborku (12 km) Kwidzynie (20 km) i Gniewie (40 km), jak i szańce szwedzkie, umocnienia z okresu II wojny światowej, stare kamienie graniczne i wiele innych są doskonałym punktem wyjścia do poszukiwań i odkrywania tajemnic historii tego regionu.

            Leśniczówka Wydry dysponuje 14 miejscami noclegowymi, znajduje się w niej 5 pokoi: jeden 4-osobowy, dwa 3-osobowe i dwa 2-osobowe. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Do dyspozycji gości jest również klimatyzowana sala kominkowa z TV, gdzie można schronić się przed upałem lub ogrzać się przy kominku. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Na terenie posesji znajduje się bezpłatny parking.

Obok leśniczówki położona jest wiata z kominkiem, która może pomieścić 80 osób. Jest ona obiektem zamkniętym, a obecność kominka powoduje, iż wykorzystujemy ją całorocznie.

Cennik noclegów (ze śniadaniem)  w zależności od pokoju za osobę:

- 72,50 zł -  90,00  zł/dobę brutto,

- pobyt dzieci do lat 4 w pokojach gościnnych jest bezpłatny,

- pobyt dzieci w wieku od  4 do 12 lat – 20 % zniżki stawki podstawowej.

Dodatkowo można wykupić całodzienne wyżywienie. Istnieje możliwość ustalania indywidualnego menu. Polecamy kuchnię wegetariańską, domową lub myśliwską.

Kontakt:

Tel: 600 385 091

e-mail: lesniczowkawydry@gdansk.lasy.gov.pl

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!