Program "Zanocuj w lesie"

Informacja nt. Programu „Zanocuj w lesie”

 

Wydzielony obszar dla programu Zanocuj w lesie

 

MORAWY-GONTY

Nadleśnictwo Kwidzyn wyznaczyło obszar leśny o powierzchni ok. 1500 ha, gdzie miłośnicy buschcraftu oraz surwiwalu bez obaw o naruszenie ustawy o lasach mogą uprawiać swoje hobby. Wydzielony obszar znajduje się na terenie dwóch leśnictw Gonty oraz Morawy po obu stronach drogi wojewódzkiej 521 relacji Kwidzyn-Prabuty. Przez wydzielony obszar przepływa pięknie meandrująca rzeka Liwa, porośnięty jest zróżnicowanym drzewostanem iglastym oraz liściastym.

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl link (android) lub link iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru link
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska ( Nadleśnictwo nie zaopatruje miejsc w drewno) i na jakich zasadach można z niego korzystać.
    1. rozpalanie ogniska dopuszczone jest na miejscu biwakowania,  zaznaczonym na załączonej mapie
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu link  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu link  
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza link oraz przesłanie go na adres kazimierz.kraszewski@gdansk.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Tu możesz wypełnić ankietę dotyczącą obszaru "Zanocuj w lesie".

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

e-mail: kazimierz.kraszewski@gdansk.lasy.gov.pl

 

Nadleśnictwo Kwidzyn przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.