Wydawca treści Wydawca treści

Gospodarka łowiecka

Nadleśnictwo Kwidzyn nadzoruje gospodarką łowiecką w 25 obwodach dzierżawionych przez 13 kół łowieckich. Są to obwody polno-leśne oraz jeden leśny.

Gospodarka łowiecka w  Nadleśnictwie Kwidzyn prowadzona jest na terenie 25 obwodów łowieckich. Dwa obwody łowieckie o łącznej powierzchni 13 916 ha (w tym 7460 ha obszarów leśnych) tworzą kompleks zwany Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny Wydry. Na jego obszarze w stanie wolnym żyje wiele gatunków zwierząt, którymi gospodaruje się w racjonalny sposób poprzez dokarmianie, tworzenie dogodnych warunków bytowania, czy regulację liczebności.

Lasy w obszarze OHZ zamieszkują jelenie, sarny i dziki, a od pewnego czasu widziane są także łosie, przechodnio również wilki. Zwierzyna drobna reprezentowana jest przez zające, bażanty, kuropatwy, lisy, borsuki i kuny. Wśród zbiorników wodnych prawdziwy raj ma ptactwo wodne.

OHZ Wydry prowadzi sprzedaż polowań dla myśliwych krajowych i zagranicznych

Oferujemy organizację polowań indywidualnych i zbiorowych zgodnie z tradycją i duchem myśliwskim wraz z oprawą. Posiadamy do odstrzału zwierzynę grubą: jelenie, sarny, dziki oraz drapieżniki. Zapewniamy nocleg i znakomite wyżywienie w kwaterze myśliwskiej Wydry, dla myśliwych indywidualnych i grup do 14 osób. Istnieje również możliwość organizacji polowania wigilijnego, noworocznego, czy hubertowskiego. Wszelkie informacje pod nr telefonu 55-261-69-66 oraz 694-493-566.

 

Sprzedaż polowań w OHZ Kwidzyn

https://www.ohzkwidzyn.pl/index.php/content/read/lowiska.html

 

Na terenie OHZ położona jest również leśniczówka łowiecka „Wydry", mająca charakter kwatery łowieckiej. Leśniczówka dysponuje 14 miejscami noclegowymi przystosowanymi do pobytu myśliwych zagranicznych i krajowych wykonujących polowania na terenie ośrodka. W leśniczówce znajduje się 5 pokoi; jeden 4-osobowy, dwa 3-osobowe i dwa 2-osobowe. W każdym pokoju znajduję się łazienka. Do dyspozycji gości jest również klimatyzowana sala kominkowa z TV, gdzie można schronić się przed upałem lub ogrzać się przy ogniu.