Projekty i fundusze Projekty i fundusze

DWA ŚWIATOWIDY NA TERENIE OGRODU DENDROLOGICZNEGO MIŁOSNA

W październiku Nadleśnictwo zakupiło i zainstalowało na terenie Ogrodu Dendrologicznego Miłosna dwa ŚWIATOWIDY. Jest to rodzaj przestrzennej tablicy edukacyjnej. Każdy składa się z czterech sześcianów na którego bokach wyrysowano elementy charakterystyczne dla poszczególnych gatunków drzew. Poprzez obracanie sześcianów wokół własnej osi należy dopasować (ułożyć w jednej linii) do siebie poszczególne elementy konkretnego gatunku drzewa. Jeden światowid to drzewa liściaste, drugi – drzewa iglaste.

Zadanie to zostało zrealizowane dzięki współfinansowaniu ze środków Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, w ramach projektu pn. „Podniesienie walorów edukacyjnych Ogrodu Dendrologicznego Miłosna”.

Całkowity koszt zadania – 5 658,00 zł,

Koszt dofinansowania przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie – 5 000,00 zł

Światowidy są częścią większego projektu edukacyjnego polegającego na  przedstawieniu odwiedzającym Ogród, w możliwie dostępny sposób wiedzy na temat powszechnych gatunków drzew. Oprócz światowidów na terenie Ogrodu zainstalowano w tym roku  „Grę edukacyjną” poprzez, którą uczniowie (i nie tylko)  mogą poznać podstawowe gatunki drzew leśnych.

Więcej informacji o grze edukacyjnej.

 

W mniemaniu Nadleśnictwa wszystkie te działania zdecydowanie podwyższają walory edukacyjne Ogrodu. Sprawiają, że mieszkańcy Kwidzyna (w tym  uczniowie) traktują go nie tylko jako miejsce rekreacji i wypoczynku ale także jako  obiekt edukacyjny.

W Ogrodzie Dendrologicznym Miłosna gościmy corocznie około 2- 3 tyś osób. W okresie wiosennym i letnim ogród jest codziennie odwiedzany przez grupy dzieci i młodzieży z wychowawcami, którzy poznają tajniki otaczającej przyrody.

 

Zapraszamy do odwiedzania Ogrodu i życzymy miłej zabawy!